Şeb-i yeldayı, müneccimle muvakkit ne bilir?

2008-12-21 04:02:00
Geceye Beyazlık Düştü..!!!

Şeb-i yeldayı, müneccimle muvakkit ne bilir?

Müptelayı gama sor ki geceler kaç saat..?

..demiş şair. Sorduk ama onlar veremediler cevabını.. Ancak aşk'a ayan; umudu sevda, talibi hasret, derdi vuslat olan bilirmiş..

Karanlığın tam ortasında bir beyazlık istese de yürek; inadına vuruluyor yanlızlık tenhaya..Yakamozun irticası olmuş yine İstanbul gecelerine.. Kayıt dışı kalmış faturasını; kesmek ister yarınlara.. sabahlara..

Aşk müptela.. Korkusu acı olur umutlarına.. Aşk aşk’ından kesmiştir isteğini.. Beklemek yordu..Sadece beyaz bir yanlızlık var gecede.. Şairin şiirlerine ortak olmaya calışan..Çalışan mı çalan mı orasıda bir muamma..

Gözlerinde ki kaos alır götürür uzak diyarlara.. Gitmek istese de bir yanı; bir yanı kalır acısıyla..

Günler yol açar gökyüzüne.. Gökkuşağına besteler çalar.. Gökyüzünde hep katranlık kalırmış şem’in olmadığı zamanlarda. Kameri bir aydınlık olsa da istediği beyaz bır halislik. Beyaz gibi beyaz saf, temiz ve pak..

Esintisi kimi zaman bir söz kimi zaman bir selam. bestesi yine O'na..Hicranlar bitmiyor.. Bir lafla şekil almaz siluet..İsmini bir başkası silmeye çalışsada sen yaz ben okurum.. diyor.. Gecenin seyri işrak vaktinin muştusunu arzular.

Eyy gecenin muhtevası yanlızlık. sende bırakıp gidecek misin.. ?

Sonrası yine hüzün ince bir ah alır sevdalar. Erişmesi zor. Layıkı olmak bozgunculuk .. Alır beni götürür, ihraç edilmemiş hakiki saf geceler..

Beyaz bir yanlızlık çizmeyi başaramadım yine.. Aşk müptelası olmak kolayda; ondan haz almak ona sahip çıkmak ne zormuş.. Bir iz düşümünde haykırışları saklasa da; düşlerimi su üzerine yazdım. Issızlık hakim. Sabaha yeni bir gün tadında başlamak.. Terk-i gece eyle. Sabaha az kaldı. Vakit kavuşma vakti.Vakit kuşanma vakti.. Hakikat dilinde bir muhalefet.. Hükümleri tasdik edilmeyen sessiz ve ıssız bir geceye veda..

Bir tevhidin aslı; renginde saklı (!) Buğusunun her safhasında yine bir düzensizlik.. Adı yok..! ..başı yok.. sonu yok. İlahi boyutların farz hükmündeki öyküsü. Harap bir yapıdan kurtulmak istercesine Rahmani verimlere sığınış.. Gecenin kıymeti sadece o gecede değil her gece de olmalı sanırım.. Geçmişi bir hatıra olarak anmak değil onun tekerrürüne sebebiyet vermemek… Emaneti sahibine bağışlamak gerek. Habersiz tek bir kişi kalmasın..Kamerin varlığını doldur yine leyl vuslatına..

Vakit kavuşma vakti.. Haydi dön sende kıblene.. Ben bir beyaz yalnızlık çizmeye çalıştım artık onu saf ve temiz tutmak senin elinde..

1426
0
0
Yorum Yaz